Signal Transformer SCRH105RY-102
Part No.:
SCRH105RY-102
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-102.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 460MA 1.99 OHM SMD
Comments
SCRH105RY-102 Specifications
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
460 mA
Current - Saturation (Isat):
480mA
DC Resistance (DCR):
1.99Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)