Signal Transformer SCRH105RY-151
Part No.:
SCRH105RY-151
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-151.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.15A 370MOHM SM
Comments
SCRH105RY-151 Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.15 A
Current - Saturation (Isat):
1.12A
DC Resistance (DCR):
370mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)