Signal Transformer SCRH105RY-1R5
Part No.:
SCRH105RY-1R5
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-1R5.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 10.3A 6 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-1R5 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
10.3 A
Current - Saturation (Isat):
10.5A
DC Resistance (DCR):
6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)