Signal Transformer SCRH105RY-270
Part No.:
SCRH105RY-270
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-270.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 2.76A 69 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-270 Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.76 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
69mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)