Signal Transformer SCRH105RY-2R2
Part No.:
SCRH105RY-2R2
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-2R2.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 9.2A 8 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-2R2 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
9.2 A
Current - Saturation (Isat):
9.25A
DC Resistance (DCR):
8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)