Signal Transformer SCRH105RY-330
Part No.:
SCRH105RY-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.48A 84 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-330 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.48 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
84mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)