Signal Transformer SCRH105RY-3R3
Part No.:
SCRH105RY-3R3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-3R3.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 8.2A 11 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-3R3 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.2 A
Current - Saturation (Isat):
8.8A
DC Resistance (DCR):
11mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)