Signal Transformer SCRH105RY-471
Part No.:
SCRH105RY-471
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-471.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 600MA 1.3OHM SMD
Comments
SCRH105RY-471 Specifications
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
600mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)