Signal Transformer SCRH105RY-4R7
Part No.:
SCRH105RY-4R7
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-4R7.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.3A 13 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-4R7 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.3 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
13mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)