Signal Transformer SCRH105RY-560
Part No.:
SCRH105RY-560
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-560.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 2A 149 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-560 Specifications
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
149mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)