Signal Transformer SCRH105RY-681
Part No.:
SCRH105RY-681
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-681.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 540MA 1.6OHM SMD
Comments
SCRH105RY-681 Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
540 mA
Current - Saturation (Isat):
520mA
DC Resistance (DCR):
1.6Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)