Signal Transformer SCRH105RY-820
Part No.:
SCRH105RY-820
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-820.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 1.53A 227MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-820 Specifications
Series:
SCRH105RY
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.53 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
227mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)