Signal Transformer SCRH105RY-821
Part No.:
SCRH105RY-821
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-821.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 500MA 1.77OHM SM
Comments
SCRH105RY-821 Specifications
Series:
SCRH105RY
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
1.77Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)