Signal Transformer SCRH105RY-8R2
Part No.:
SCRH105RY-8R2
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH105RY-8R2.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 5.5A 20 MOHM SMD
Comments
SCRH105RY-8R2 Specifications
Series:
SCRH105RY
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.5 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)