Signal Transformer SCRH124B-101
Part No.:
SCRH124B-101
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH124B-101.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.36A 330MOHM SM
Comments
SCRH124B-101 Specifications
Series:
SCRH124B
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.36 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
330mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)