Signal Transformer SCRH124B-330
Part No.:
SCRH124B-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH124B-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.43A 111MOHM SMD
Comments
SCRH124B-330 Specifications
Series:
SCRH124B
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.43 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
111mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)