Signal Transformer SCRH124B-390
Part No.:
SCRH124B-390
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH124B-390.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 2.07A 132MOHM SMD
Comments
SCRH124B-390 Specifications
Series:
SCRH124B
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.07 A
Current - Saturation (Isat):
2.1A
DC Resistance (DCR):
132mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)