Signal Transformer SCRH124B-3R9
Part No.:
SCRH124B-3R9
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH124B-3R9.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 6A 20 MOHM SMD
Comments
SCRH124B-3R9 Specifications
Series:
SCRH124B
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)