Signal Transformer SCRH124B-680
Part No.:
SCRH124B-680
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH124B-680.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 1.6A 220 MOHM SMD
Comments
SCRH124B-680 Specifications
Series:
SCRH124B
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)