Signal Transformer SCRH124B-6R8
Part No.:
SCRH124B-6R8
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH124B-6R8.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 4.8A 30 MOHM SMD
Comments
SCRH124B-6R8 Specifications
Series:
SCRH124B
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
4.9A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)