Signal Transformer SCRH125B-330
Part No.:
SCRH125B-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH125B-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3.07A 57 MOHM SMD
Comments
SCRH125B-330 Specifications
Series:
SCRH125B
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.07 A
Current - Saturation (Isat):
2.1A
DC Resistance (DCR):
57mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.244" (6.20mm)