Signal Transformer SCRH125B-681
Part No.:
SCRH125B-681
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH125B-681.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 660MA 1.2OHM SMD
Comments
SCRH125B-681 Specifications
Series:
SCRH125B
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
660 mA
Current - Saturation (Isat):
480mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.244" (6.20mm)