Signal Transformer SCRH125B-820
Part No.:
SCRH125B-820
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH125B-820.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 1.8A 140 MOHM SMD
Comments
SCRH125B-820 Specifications
Series:
SCRH125B
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.244" (6.20mm)