Signal Transformer SCRH127-1R2
Part No.:
SCRH127-1R2
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127-1R2.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 12A 7 MOHM SMD
Comments
SCRH127-1R2 Specifications
Series:
SCRH127
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
9.8A
DC Resistance (DCR):
7mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)