Signal Transformer SCRH127-2R4
Part No.:
SCRH127-2R4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127-2R4.pdf
Description:
FIXED IND 2.4UH 10.8A 11.5 MOHM
Comments
SCRH127-2R4 Specifications
Series:
SCRH127
Inductance:
2.4 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
10.8 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
11.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)