Signal Transformer SCRH127-821
Part No.:
SCRH127-821
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127-821.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 680MA 1.64OHM SM
Comments
SCRH127-821 Specifications
Series:
SCRH127
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
680 mA
Current - Saturation (Isat):
600mA
DC Resistance (DCR):
1.64Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)