Signal Transformer SCRH127B-100
Part No.:
SCRH127B-100
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-100.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 5.67A 21.6MOHM SM
Comments
SCRH127B-100 Specifications
Series:
SCRH127B
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.67 A
Current - Saturation (Isat):
5.4A
DC Resistance (DCR):
21.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)