Signal Transformer SCRH127B-120
Part No.:
SCRH127B-120
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-120.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 5.1A 24.3MOHM SMD
Comments
SCRH127B-120 Specifications
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.1 A
Current - Saturation (Isat):
4.9A
DC Resistance (DCR):
24.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)