Signal Transformer SCRH127B-151
Part No.:
SCRH127B-151
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-151.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.6A 280MOHM SMD
Comments
SCRH127B-151 Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.42A
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)