Signal Transformer SCRH127B-180
Part No.:
SCRH127B-180
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-180.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 4.36A 39.2MOHM SM
Comments
SCRH127B-180 Specifications
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.36 A
Current - Saturation (Isat):
3.9A
DC Resistance (DCR):
39.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)