Signal Transformer SCRH127B-221
Part No.:
SCRH127B-221
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-221.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 1.44A 390MOHM SM
Comments
SCRH127B-221 Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.44 A
Current - Saturation (Isat):
1.16A
DC Resistance (DCR):
390mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)