Signal Transformer SCRH127B-270
Part No.:
SCRH127B-270
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-270.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 3.6A 45.9MOHM SMD
Comments
SCRH127B-270 Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
3.4A
DC Resistance (DCR):
45.9mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)