Signal Transformer SCRH127B-331
Part No.:
SCRH127B-331
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-331.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 1.22A 640MOHM SM
Comments
SCRH127B-331 Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.22 A
Current - Saturation (Isat):
950mA
DC Resistance (DCR):
640mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)