Signal Transformer SCRH127B-3R5
Part No.:
SCRH127B-3R5
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-3R5.pdf
Description:
FIXED IND 3.5UH 9.2A 13.5MOHM SM
Comments
SCRH127B-3R5 Specifications
Series:
SCRH127B
Inductance:
3.5 µH
Tolerance:
-20%, +40%
Current Rating (Amps):
9.2 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
13.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)