Signal Transformer SCRH127B-470
Part No.:
SCRH127B-470
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2.62A 100MOHM SMD
Comments
SCRH127B-470 Specifications
Series:
SCRH127B
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.62 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)