Signal Transformer SCRH127B-471
Part No.:
SCRH127B-471
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-471.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 920MA 980MOHM SM
Comments
SCRH127B-471 Specifications
Series:
SCRH127B
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
920 mA
Current - Saturation (Isat):
790mA
DC Resistance (DCR):
980mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)