Signal Transformer SCRH127B-560
Part No.:
SCRH127B-560
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-560.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 2.35A 110MOHM SMD
Comments
SCRH127B-560 Specifications
Series:
SCRH127B
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.35 A
Current - Saturation (Isat):
2.35A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)