Signal Transformer SCRH127B-681
Part No.:
SCRH127B-681
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-681.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 750MA 1.46OHM SM
Comments
SCRH127B-681 Specifications
Series:
SCRH127B
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
670mA
DC Resistance (DCR):
1.46Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)