Signal Transformer SCRH127B-7R6
Part No.:
SCRH127B-7R6
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127B-7R6.pdf
Description:
FIXED IND 7.6UH 6.3A 20 MOHM SMD
Comments
SCRH127B-7R6 Specifications
Series:
SCRH127B
Inductance:
7.6 µH
Tolerance:
-20%, +40%
Current Rating (Amps):
6.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.9A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)