Signal Transformer SCRH127/LD-100
Part No.:
SCRH127/LD-100
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-100.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 6.21A 19.5MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-100 Specifications
Series:
SCRH127/LD
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.21 A
Current - Saturation (Isat):
6.7A
DC Resistance (DCR):
19.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)