Signal Transformer SCRH127/LD-101
Part No.:
SCRH127/LD-101
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-101.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 2.16A 151MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-101 Specifications
Series:
SCRH127/LD
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.16 A
Current - Saturation (Isat):
2.1A
DC Resistance (DCR):
151mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)