Signal Transformer SCRH127/LD-181
Part No.:
SCRH127/LD-181
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-181.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 1.58A 299MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-181 Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.58 A
Current - Saturation (Isat):
1.55A
DC Resistance (DCR):
299mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)