Signal Transformer SCRH127/LD-1R0
Part No.:
SCRH127/LD-1R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-1R0.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 14A 6.5 MOHM SMD
Comments
SCRH127/LD-1R0 Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
14A
DC Resistance (DCR):
6.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)