Signal Transformer SCRH127/LD-221
Part No.:
SCRH127/LD-221
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-221.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 1.42A 338MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-221 Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.42 A
Current - Saturation (Isat):
1.45A
DC Resistance (DCR):
338mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)