Signal Transformer SCRH127/LD-270
Part No.:
SCRH127/LD-270
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-270.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 4.08A 41.6MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-270 Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.08 A
Current - Saturation (Isat):
4.2A
DC Resistance (DCR):
41.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)