Signal Transformer SCRH127/LD-2R4
Part No.:
SCRH127/LD-2R4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-2R4.pdf
Description:
FIXED IND 2.4UH 11.3A 10.5 MOHM
Comments
SCRH127/LD-2R4 Specifications
Inductance:
2.4 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
11.3 A
Current - Saturation (Isat):
10.3A
DC Resistance (DCR):
10.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)