Signal Transformer SCRH127/LD-330
Part No.:
SCRH127/LD-330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3.67A 53.3MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-330 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.67 A
Current - Saturation (Isat):
3.9A
DC Resistance (DCR):
53.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)