Signal Transformer SCRH127/LD-3R5
Part No.:
SCRH127/LD-3R5
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-3R5.pdf
Description:
FIXED IND 3.5UH 9.6A 12.4MOHM SM
Comments
SCRH127/LD-3R5 Specifications
Inductance:
3.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
9.6 A
Current - Saturation (Isat):
9.3A
DC Resistance (DCR):
12.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)