Signal Transformer SCRH127/LD-470
Part No.:
SCRH127/LD-470
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 3.13A 78 MOHM SMD
Comments
SCRH127/LD-470 Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.13 A
Current - Saturation (Isat):
3.25A
DC Resistance (DCR):
78mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)