Signal Transformer SCRH127/LD-4R6
Part No.:
SCRH127/LD-4R6
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDSCRH127/LD-4R6.pdf
Description:
FIXED IND 4.6UH 8.16A 13.8 MOHM
Comments
SCRH127/LD-4R6 Specifications
Inductance:
4.6 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.16 A
Current - Saturation (Isat):
9.1A
DC Resistance (DCR):
13.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)